Kuvaus
Korkealaatuisissa, klassisissa Redster Skintec-suksissa on helppokäyttöinen ratkaisu pitoalueella. Suksissa on medium flex ja mohairiset pitokarvat, joiden ansiosta sinun ei tarvitse käyttää aikaa suksien pitovoiteluun. Monipuoliset sukset soveltuvat niin harjoitteluun kuin kilpakäyttöön, keskitasoisille sekä harjaantuneille hiihtäjille. Suksien pohja on universaali ja soveltuu hyvin erilaisiin lumiolosuhteisiin.
Sukset on rakennettu hiilikuitulaminaatista, optimoituun reboundiin sekä voimansiirtoon ja pohjan World Cup-hionta takaa hyvän luiston.
Mukana tulee ylimääräiset pitokarvat, joissa on kaksi mohair-raitaa, tarjoten optimaalisen luiston. Näppärän magneettikiinnityksen ansiosta pitokarvojen vaihtaminen on myös helppoa.
Siteet: Eivät sisälly
Suositus: Valitse sukset käyttäjän painon mukaan + suksien tulisi olla noin 25 cm suksien käyttäjää pidemmät
Suksien pituus vs hiihtäjän paino:
198cm - 60kg - 75kg
205cm - 70kg - 85kg